Dlaczego nikt nie interesuje się naszym ogłoszeniem na Vinted?

Vinted nabiera rozpędu i chyba każdy słyszał już o tej aplikacji. Jej reklamy są wszędzie i zachęcają nas bardzo gorąco do założenia konta i wystawiania za jego pomocą na sprzedaż swoich używanych ciuchów. Jednak to, czego Vinted nam nie mówi, to ogromna konkurencja, niewielka w stosunku do niej pula zainteresowanych i pieniądze, które możemy wydać, żeby serwis zwiększył nasze szanse na pokazanie się.

Korzystanie z Vinted

Jeśli regularnie wystawiasz produkty na Vinted, to świetnie wiesz, że są takie ubrania, które już po godzinie udaje nam się sprzedać, jak i takie, którymi zupełnie nikt się nie interesuje i tych drugich jest zdecydowanie więcej. Zainteresowanie naszymi ogłoszeniami zależy od masy czynników i często my zupełnie nie mamy na to wpływu. Możemy co prawda promować nasze ogłoszenia, ale nie daje nam to gwarancji, że uda nam się sprzedać dany produkt. To, że ktoś zobaczy go na swojej stronie głównej, nie oznacza od razu, że opis, cena albo zdjęcia zainteresują go na tyle, żeby się z nami skontaktować.

Jak skutecznie sprzedawać na Vinted?

Na Vinted problemem jest bardzo często to, co wystawiamy. Jeśli przejrzysz jakąkolwiek kategorię, bardzo szybko zauważysz, że wśród naprawdę dobrze przygotowanych ogłoszeń przewijają się też te, które są zrobione byle jak, zdjęcia są za ciemne, żeby w ogóle określić, jaki kolor ma dana rzecz, a do tego opis zawiera tylko informację, że dana osoba nie sprzedaje przez opcję „kup teraz”. Bardzo często to słabo wykonane ogłoszenie odstrasza od nas potencjalnych klientów. Szukamy raczej ubrań i sprzedawców godnych zaufania, a osoby, które nie dzielą się informacjami o swoich produktach, raczej za takie nie uchodzą.

Być może to, co wystawiasz, nie jest warte swojej ceny. Pamiętaj, że osoby kupujące na Vinted świetnie znają się na tym, co robią. Nie dadzą Ci się naciągnąć, nawet jeśli Ty uważasz, że za dane ubranie żądasz adekwatnej kwoty. Większość z nas nie chce stracić zbyt wiele pieniędzy, ale nie wyprzedajemy towaru z naszego sklepu, tylko staramy się pozbyć zalegających nam ubrań szybko i z odrobiną zysku. Podejdź do sprzedawania na Vinted nie jak do małego biznesu, ale okazji na zarobieniu na tym, co i tak wyrzucasz. Dzięki temu twoje ceny będą rozsądniejsze i nikogo nie przestraszą.

Źródło: www.beztajemnic.pl

Poprzedni post Dlaczego twoja prezentacja nie wygląda dobrze?
Następny post Co warto wiedzieć o marketingu na Facebooku? Czy zdjęcia są ważne?