Poradnik młodego fotografa

Dla kogo

Wydaje Ci się, że fotografia to zajęcie dla Ciebie? Masz dobre oko, jesteś wrażliwy na sztukę i godzinami przeglądasz zdjęcia? Co robić by stać się coraz lepszym fotografem?
Artystą może być każdy! To proste- być niebanalnym, kreatywnym, trenować różne kadry, nieoczywiste ujęcia, niesamowite zbliżenia, zabawę z rozmazywaniem, kolorystyką, przedmiotami. Nie ograniczaj się do sesji zdjęciowych modelek. Oczywiście, ludzie zawsze będą najciekawszym tematem dla każdego rodzaju sztuki. Ale również (być może wbrew pozorom) najtrudniejszym. By zrobić dobry portret naprawdę trzeba nie lada umiejętności i szczęścia. Trenuj z roślinami, zwierzętami, architekturą. Odkryj jak fascynujące może być fotografowanie nieba, a nawet kamieni.

Zyskaj doświadczenie

Nawiązuj kontakty i współpracę z innymi ludźmi z branży. Nie bój się pytać- nie ma głupich pytań. Może uda Ci się asystować doświadczonemu fotografowi? Wysyłaj maile, dzwoń, może uda Ci się dostać na staż. Zdobywaj doświadczenie w każdy możliwy sposób. Pokazuj profesjonalistom swoje prace, pokaż się światu! Załóż fanpage na facebooku. Jeśli początkowo będą go lubić tylko najbliżsi znajomi- trudno! Nie przejmuj się, nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć, ale lepiej zaryzykować, prawda? A nuż Twój geniusz odkryje jakaś sława?

Jak zarabiać na zdjęciach w internecie?

Sprzęt

I pamiętaj! Sprzęt nie jest najważniejszy. Dobry fotograf poradzi sobie ze wszystkim. Pamiętasz przysłowie o baletnicy? No właśnie, niech brak profesjonalnego aparatu nie bdzie Twoją wymówką. Nawet telefonem możesz robić fantastyczne zdjęcia w dzisiejszych czasach. No i oczywiście- ćwicz, pracuj i nie poddawaj się!

Poprzedni post Fotografowanie gór
Następny post Zarabiaj na zdjęciach