Zalety i wady nagrywania filmów za pomocą GoPro

Jak każdy inny sprzęt elektroniczny, GoPro ma wady i zalety. Oto główne mocne i słabe strony tej potężnej kamery do produkcji wideo.

Zalety kręcenia filmów za pomocą GoPro

Jakość obrazu

Przechwytywanie filmów Full HD za pomocą GoPro jest możliwe już od starszych modeli.

Z kolei najnowsze wydania pozwalają na nagrywanie wideo w 4K, rozdzielczości tak wysokiej, że wciąż niewiele telewizorów odtwarza tak wysoką rozdzielczość. Dodatkowo, możliwe jest nagrywanie filmów za pomocą GoPro z częstotliwością odświeżania do 240 klatek na sekundę. Oznacza to, że dzięki niemu stworzysz obrazy w zwolnionym tempie, atrakcyjniejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Przechowywanie

GoPro wspiera wspiera potężne karty pamięci, pozwalając na użycie miniSD o pojemności do 64GB. Jeśli jednak zamierzasz spędzić cały dzień na kręceniu wideo o wysokiej jakości obrazu, zaleca się posiadanie przynajmniej jednej karty zapasowej.

Adaptacyjność

Ze względu na swoje rozmiary i ilość akcesoriów na rynku do GoPro, możliwości wykorzystania kątów są ogromne. Możliwe jest użycie „selfie stick” i różnych innych urządzeń. Najnowsze modele, o dużej mocy stabilizacji obrazu, pozwalają na nagrywanie filmów bardzo wysokiej jakości nawet wtedy, gdy GoPro trzymane jest bezpośrednio w rękach. Dzięki temu nawet filmy nagrane w najprostszy sposób wyglądają świetnie, dlatego GoPro świetnie sprawdza się w podróży. Inne zalety tej kamerki w zastosowaniu w podróży poznasz w: https://e-turystyczny.pl/jakie-sa-glowne-zalety-kamerek-gopro-w-podrozy

Wytrzymałość

W porównaniu z każdą inną kamerą na rynku, GoPro jest wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału, zarówno na duże prędkości, jak i na ekstremalne warunki wiatru, zimna, upału, wysokości i przede wszystkim uderzenia.

Wady kręcenia filmów za pomocą GoPro

Bateria

Możliwości wykorzystania GoPro są bezpośrednio związane z dostępnością baterii. Przy średniej pojemności wynoszącej 2 godziny ciągłego użytkowania należy bardzo dokładnie zaplanować, co będzie nagrywane na kamerze. Pomimo tego ograniczenia, istnieją pewne sposoby obejścia problemu, takie jak zakup zapasowych baterii lub użycie zewnętrznej baterii podłączonej bezpośrednio do GoPro, co jest świetną alternatywą na przykład do nagrywania filmów timelapse.

Słabe oświetlenie

Najnowsze modele GoPro mają dobrą jakość do zdjęć nocnych. Ale nagrywanie wideo to wciąż problem, gdy oświetlenie jest niewystarczające. Jako kamera akcji, GoPro powinna być najlepiej używana w ciągu dnia.

Poprzedni post Co warto wiedzieć o marketingu na Facebooku? Czy zdjęcia są ważne?